Filtruj

Cena od:

do:

Rodzaj

Napięcie

Pojemność

Prąd rozruchu

Biegun

Producent

Akumulatory motocyklowe i do Quadów

Akumulator motocyklowy musi podsiadać odpowiednie wymiary i mieć właściwą pojemność. Jego wagę oraz niezbędność doceniamy najczęściej w sytuacji, kiedy nas zawiedzie, przestanie działać i mamy problem z uruchomieniem pojazdu. Najczęściej dzieje się to wtedy, kiedy jest nam niezbędny. Dlatego warto zainwestować w najlepszy akumulator bezobsługowy, akumulator żelowy (GEL), czy akumulator motocyklowy z wyświetlaczem.

Tani akumulator do motocykla - jak wybrać najlepszy?

Dobry akumulator do motocykla to podstawa jego właściwego funkcjonowania i niezawodności. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup akumulatora z wyświetlaczem, który zasygnalizuje nam problemy z jego pracą, tak byśmy mieli czas zareagować, zanim faktycznie dojdzie do usterki. Dobry akumulator do motocykla- synonimem niezawodności

Akumulatory SLA (szczelnie zamknięte), produkowane są w dwóch technologiach, które odróżnia sposób wiązania elektrolitu. Akumulatory w technologii AGM mają wchłonięty elektrolit i cechują się wyższą pojemnością oraz wyższym napięciem, niż akumulatory żelowe (GEL). Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów akumulatorów, należy poznać zalety i wady każdej z grup żeby wybrać najlepszy dla siebie.

Zalety akumulatorów AGM

Akumulatory AGM, nie wymagają szczególnej uwagi z naszej strony. Nie ma przy nich potrzeby uzupełniania elektrolitu, mogą pracować w różnych pozycjach. Dają możliwość nieprzerwanej pracy podczas ekstremalnych warunków- upału czy mrozu.

Czym wyróżniają się akumulatory GEL

Akumulatory żelowe (GEL) mają relatywnie niską moc rozruchową. Akumulatory te posiadają elektrolit w postaci żelu. Ich żywotność, odporność mechaniczna jest porównywalna z akumulatorami AGM. Nie pochłaniają naszej uwagi, są całkowicie bezobsługowe.

Właściwości akumulatorów SLA

Akumulatory SLA - pod tą nazwą kryją się akumulatory ołowiowo- kwasowe. Ich właściwości powodują, że zastępują one tradycyjne akumulatory kwasowe i zasadowe. Ze względu na to, że nie mają płynnego elektrolitu mogą pracować w dowolnej pozycji. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Dobry akumulator nie tylko do motocykla

Dobry akumulator stanowi bardzo ważny element całego układu elektrycznego nie tylko w motocyklu. Tanie akumulatory, które są niezawodne mogą być zamontowane, także w innych pojazdach. W praktyce potrzebujemy także :
  • akumulatory do skuterów śnieżnych
  • akumulatory do quadów
  • akumulatory do skuterów wodnych
  • akumulatory do pojazdów terenowych.

Rozwój technologiczny powoduje, że akumulatory motocyklowe produkowane są w zgodzie z najnowocześniejszymi trendami. To, jaki akumulator do motocykla wybierzemy uzależnione jest od kilku czynników technicznych naszego motocykla i naszych preferencji. W akumulator motocyklowy warto zainwestować, bo dobry akumulator do motocykla jest podstawą właściwej pracy naszego pojazdu.